Založ si blog

KLUB 3 s Annou Ghannamovou

Mojsejová. Budaj. Belousovová. Matovič. Už keď som videla upútavku na reláciu Klub 3, vysielaný v utorok 24. januára, mala som tušenie, že to bude prinajmenšom sranda. Už prvých pár minút po začiatku relácie som si bola istá, že nezaspím od nudy 🙂

 

Ach, tá Nórika. Nesklamala. Stačilo mi vidieť ju, ako v tom modernom červenom kresle sedí v kŕči, v tvári nespokojný výraz, zošnúrované pery… vravela som si, načo sa preboha ona trepe do politiky? Má peňeži a Braňa. Co eščik sce, ha? Vraj, aby sa mali všetci občania Slovenska dobre. Ona odkiaľ spadla? Z Mesiaca a či z ešte väčšej výšky? My sa nemôžeme mať všetci dobre. A prečo by sme sa aj mali mať? Úplne stačí, keď robí a platí dane stredná vrstva. Na tej sa úspešne už 22 rokov darí priživovať kadekomu… Nórika nedokáže zvládnuť samú seba. Svoju dlho pestovanú nadradenosť, dávala najavo každým kúskom svojej bytosti. Keď už fakt nevedela, čo zo sebou, alebo s rukami, hladkala si príčesok. Hotová profesionálka. Boh zavaruj…

Anička Pravoverná. V jej prejave bol aspoň pokus baviť sa k veci. Nehovorila vždy úplne zle, ale sú to len také rečičky, ktoré zafungovali vždy pred voľbami. Ťažko vymyslí niečo, čím by dnes získala 5 a viac percent. Škrekľavý hlas a celá jej prezentácia je úplne rovnaká ako vždy. Podľa mňa nemá šancu.

Budaj a Matovič. Žiaľ, bolo na ich škodu, že boli pozvaní do diskusie práve s Nórikou a Aničkou. Akoby tam boli len do počtu. Myslím si, že keby boli sami, v pokoji by sa porozprávali, možno by sme sa aj niečo dozvedeli. Určite by sa oni dvaja bavili normálnejšie. Od polovice relácie len sedeli a prizerali sa, čo to tam tie ženské vyvádzali. Bolo mi ich trochu ľúto…

Politická diskusia je len tak kvalitná, akí kvalitní sú pozvaní hostia. Z tohto pohľadu bola utorková diskusia v poriadku. Ghannamová hneď na začiatku vytiahla na Nóriku  tie jej nedoriešené „hriechy“, navyše to súviselo s prvou zahrievacou a regulérne položenou otázkou. Toto bolo hlavne pre Nóriku asi šokojúce a samozrejme okamžite ju to vyviedlo z miery. Svedčilo to iba o tom, že Nórika by mala radšej ostať pekne na Pereši na gauči, prípadne si naďalej plniť domáci šatník značkovými handrami z Milána.

Páčilo sa mi, ako viedla Anna Ghannamová diskusiu v prvej časti Klubu 3 (17.01.2012, Fígeľ, Fico, Bugár). Vravela som si, konečne iný štýl vedenia diskusie. Puškárová sa mi už dávno ako moderátorka nepáči. Oravová na mňa pôsobí hrozne nervózne, občas chaoticky. Vlková pôsobí ako nepripravená, akoby práve v danej chvíli zo seba dolovala otázku a ešte ju častokrát aj podá s takou neistotou, že politik na druhom konci stola nemá najmenší problém ju „zotrieť“. Neraz sa jej to už stalo. Ghannamová sa možno nechala vtiahnuť. Možno mala byť voči Nórike ráznejšia. Seknúť debatu a prejsť na ďalšiu tému, napríklad.

Ghannamová v Klube 3 skončila. V tomto celom cirkuse okolo je podľa mňa Gučík ten, ktorý to nezvládol. Postavil sa proti svojej novinárke len preto, že dve Hysterky si o sebe myslia viac, než sú. A to som si už začala myslieť, trošku sa aj tešiť, že aj do politických debát zafúkal čerstvý vetrík…

Dnes nám bývalý neúspešný herec Gučík predstaví nástupcu Anny Ghannamovej…

Mohol by to byť pán Bielik?

Hmm, tak nie. Bude to Blanka Dóková.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

O NÁS

09.12.2017

Koľká už v poradí slza vypadnutá z oka maľuje na líci cestu do neznáma? Ja na nej som sama aj v dave na ulici. A čakám na zázrak či na znamenie. Na ceste do neznáma byť radšej vo dvojici. viac »

Živá voda v otrávenej mysli

31.10.2015

Každá kvapka vody, ktorá raz dávno doletela na našu Zem sa odtiaľto nedostala. Vďaka kolobehu vody sa preč nikdy nedostane. V horšom prípade pre ľudstvo to ešte nejakú chvíľu potrvá, kým viac »

Vyplakaná

26.06.2015

Nebudeš tú báseň čítať pohľad tvoj je málo ružový ťažko toto vysvetliť mužovi. Nedotkneš sa môjho líca dlaň tvoja v diaľ odplávala cítim sa byť slabá, malá. Nepovieš mi sladké viac »

kim, korea

Chytili sme Kimovho agenta, veria v Austrálii. Mal dohadovať obchody pre totalitnú krajinu

17.12.2017 09:13

Zadržaný muž čelí obvineniam z predaja uhlia, softvéru o vojenského know how. Takýmito obchodmi mohol KĽDR zaistiť desiatky miliónov.

California Wildfires

Mimoriadne ničivá sezóna pokračuje. Kaliforniu sužuje ďalší požiar, zničil už vyše 700 domov

17.12.2017 08:35

Niekoľko dní bojujú so živlom desiatky hasičov, požiar živí sucho v kombinácii so silným vetrom.

Austria Politics

Ukázali novú rakúsku vládu. Sľubuje prísnejšiu migračnú politiku či rýchlejšie deportácie

16.12.2017 20:07

Premiérom sa stane Sebastian Kurz, ktorý sa vo veku 31 rokov stane najmladším premiérom v rámci členských krajín únie.

srbsko, premiér, srbský premiér, alexander vučič, aleksandar vucic,

Srbský prezident dostal list, odosielateľ sa vyhráža miliardami guliek a smrťou tretiny národa

16.12.2017 19:21

List bol odoslaný z Nemecka a obsahuje aj narážky na úspešné chorvátske ofenzívy z polovice 90-tych rokov minulého storočia.

laluna

Na svet sa občas treba pozrieť očami človeka, ktorý práve spadol z Mesiaca.(S.Radič)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 98429x
Priemerná čítanosť článkov: 1427x

Autor blogu