Založ si blog

KLUB 3 s Annou Ghannamovou

Mojsejová. Budaj. Belousovová. Matovič. Už keď som videla upútavku na reláciu Klub 3, vysielaný v utorok 24. januára, mala som tušenie, že to bude prinajmenšom sranda. Už prvých pár minút po začiatku relácie som si bola istá, že nezaspím od nudy 🙂

 

Ach, tá Nórika. Nesklamala. Stačilo mi vidieť ju, ako v tom modernom červenom kresle sedí v kŕči, v tvári nespokojný výraz, zošnúrované pery… vravela som si, načo sa preboha ona trepe do politiky? Má peňeži a Braňa. Co eščik sce, ha? Vraj, aby sa mali všetci občania Slovenska dobre. Ona odkiaľ spadla? Z Mesiaca a či z ešte väčšej výšky? My sa nemôžeme mať všetci dobre. A prečo by sme sa aj mali mať? Úplne stačí, keď robí a platí dane stredná vrstva. Na tej sa úspešne už 22 rokov darí priživovať kadekomu… Nórika nedokáže zvládnuť samú seba. Svoju dlho pestovanú nadradenosť, dávala najavo každým kúskom svojej bytosti. Keď už fakt nevedela, čo zo sebou, alebo s rukami, hladkala si príčesok. Hotová profesionálka. Boh zavaruj…

Anička Pravoverná. V jej prejave bol aspoň pokus baviť sa k veci. Nehovorila vždy úplne zle, ale sú to len také rečičky, ktoré zafungovali vždy pred voľbami. Ťažko vymyslí niečo, čím by dnes získala 5 a viac percent. Škrekľavý hlas a celá jej prezentácia je úplne rovnaká ako vždy. Podľa mňa nemá šancu.

Budaj a Matovič. Žiaľ, bolo na ich škodu, že boli pozvaní do diskusie práve s Nórikou a Aničkou. Akoby tam boli len do počtu. Myslím si, že keby boli sami, v pokoji by sa porozprávali, možno by sme sa aj niečo dozvedeli. Určite by sa oni dvaja bavili normálnejšie. Od polovice relácie len sedeli a prizerali sa, čo to tam tie ženské vyvádzali. Bolo mi ich trochu ľúto…

Politická diskusia je len tak kvalitná, akí kvalitní sú pozvaní hostia. Z tohto pohľadu bola utorková diskusia v poriadku. Ghannamová hneď na začiatku vytiahla na Nóriku  tie jej nedoriešené „hriechy“, navyše to súviselo s prvou zahrievacou a regulérne položenou otázkou. Toto bolo hlavne pre Nóriku asi šokojúce a samozrejme okamžite ju to vyviedlo z miery. Svedčilo to iba o tom, že Nórika by mala radšej ostať pekne na Pereši na gauči, prípadne si naďalej plniť domáci šatník značkovými handrami z Milána.

Páčilo sa mi, ako viedla Anna Ghannamová diskusiu v prvej časti Klubu 3 (17.01.2012, Fígeľ, Fico, Bugár). Vravela som si, konečne iný štýl vedenia diskusie. Puškárová sa mi už dávno ako moderátorka nepáči. Oravová na mňa pôsobí hrozne nervózne, občas chaoticky. Vlková pôsobí ako nepripravená, akoby práve v danej chvíli zo seba dolovala otázku a ešte ju častokrát aj podá s takou neistotou, že politik na druhom konci stola nemá najmenší problém ju „zotrieť“. Neraz sa jej to už stalo. Ghannamová sa možno nechala vtiahnuť. Možno mala byť voči Nórike ráznejšia. Seknúť debatu a prejsť na ďalšiu tému, napríklad.

Ghannamová v Klube 3 skončila. V tomto celom cirkuse okolo je podľa mňa Gučík ten, ktorý to nezvládol. Postavil sa proti svojej novinárke len preto, že dve Hysterky si o sebe myslia viac, než sú. A to som si už začala myslieť, trošku sa aj tešiť, že aj do politických debát zafúkal čerstvý vetrík…

Dnes nám bývalý neúspešný herec Gučík predstaví nástupcu Anny Ghannamovej…

Mohol by to byť pán Bielik?

Hmm, tak nie. Bude to Blanka Dóková.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Živá voda v otrávenej mysli

31.10.2015

Každá kvapka vody, ktorá raz dávno doletela na našu Zem sa odtiaľto nedostala. Vďaka kolobehu vody sa preč nikdy nedostane. V horšom prípade pre ľudstvo to ešte nejakú chvíľu potrvá, kým viac »

Vyplakaná

26.06.2015

Nebudeš tú báseň čítať pohľad tvoj je málo ružový ťažko toto vysvetliť mužovi. Nedotkneš sa môjho líca dlaň tvoja v diaľ odplávala cítim sa byť slabá, malá. Nepovieš mi sladké viac »

Polnočná VII

29.11.2013

Chce sa mi dnes s tebou v tichu mlčať keď tvoje oči budú modrou nehou blčať pohľadom ma pohlaď a dlaňou telo hrej príď k uchu bližšie a romanticky znej. Keď prenikneš do mňa až do srdcovej viac »

marihuana, konope, rastlina,

Peruánsky parlament legalizoval marihuanu na lekárske účely

20.10.2017 08:38

Zákon umožní použitie marihuany a jej derivátov, ako napríklad konopného oleja.

Goldman Sachs

Šéf Goldman Sachs naznačil presun z Londýna do Frankfurtu

20.10.2017 08:00

Generálny riaditeľ americkej investičnej banky Goldman Sachs Lloyd Blankfein naznačil, že banka presunie sídlo z Londýna do Frankfurtu.

CIA, Mike Pompeo

Šéf CIA varoval, že KĽDR je blízko zdokonalenia jadrového arzenálu

20.10.2017 07:17

Spojené štáty by podľa Pompea mali vziať na vedomie, že KĽDR už čoskoro môže priamo zasiahnuť ich územie.

Ministerstvo zdravotníctva

V zdravotníctve bude viac peňazí, pacienti veľké zmeny očakávať nemôžu

20.10.2017 07:00

Viac peňazí síce dostanú ambulancie, tie ich však potrebujú na platy či vybavenie. Nemocnice zase investujú do projektov nových urgentných príjmov.

laluna

Na svet sa občas treba pozrieť očami človeka, ktorý práve spadol z Mesiaca.(S.Radič)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 97050x
Priemerná čítanosť článkov: 1427x

Autor blogu