Založ si blog

Warning: System failure / Solution: Update matrix / END

*

Keď ukradneš čokoľvek v obchode a načapú ťa, si babrák, možno cítiš hanbu a čakajú ťa problémy a opletačky s políciou.
Keď okradneš štát o milióny eur, na stavbe diaľnic, tunelov, fiktívnymi faktúrami za nevykonané práce, cez tretí sektor, alebo si len jednoducho necháš vyplatiť niekoľkotisícové odmeny za nič a ešte v čase, keď stredná trieda, ktorá ťa platí, sa prepadáva do chudoby a pomaly mizne, nestane sa vôbec nič. Ešte ťa aj do telky na debatu pozvú, aby si dostal šancu obhájiť sa.

*

Keď ty, obyčajný nezaujímavý človek, zraníš alebo usmrtíš iného človeka, hoci aj neúmyselne, si vrah, obluda, mal by si hniť v base do konca života.
Keď sa to stane známemu človeku, umelcovi, politikovi, polo aj cele(j) brite, v lepšom prípade to stojí nejaké prašule sa z toho vysekať, v horšom prípade basa.

Príklady spravodlivosti na Slovensku : Rastislav Ž. – 2 a 1/2 roka nepodmienečne za zabitie dieťaťa.

Pred pár dňami našli mladíkovi z Bánoviec nad Bebravou 0,1g marihuany. Hrozí mu až 3-ročné väzenie.

Všimli ste si aj vy na týchto príkladoch čosi čudné ?

Ak však zabiješ niekoľko tisícok alebo miliónov ľudí, si hrdina, ktorý bojuje za krajšie zajtrajšky alebo demokraciu vo všetkých ešte zatuchnutých „nepreonačených“ kútoch tohto (ne)spravodlivého sveta. Tváriš sa, že politicky negramotnému obyvateľstvu prinášaš lepší život, spravodlivý svet, úžasnú chuť coly, mletého mäsa v žemli, geneticky modifikovanú potravu a neobmedzené možnosti (nechať sa vykorisťovať bankstermi). Akurát, že ti nikto dopredu nepovie, že je to všetko len klamstvo v lesklom obale, ktoré ťa má oslepiť a úplne zblbnúť. S Vanishom však zmizne každá škvrna…

*

Keď zaparkuješ auto na poddimenzovanom sídlisku čo sa parkovania týka tak, že tým samozrejme a automaticky porušíš paragraf o zákaze parkovania na trávnatej ploche, nájdeš svoje auto buď s papučkou alebo s lístkom za stieračom, prípadne si ujo policajt na teba počká a dá ti skvelú možnosť zaplatiť pokutu platobnou kartou, keď nemáš hotovosť. Vďaka za túto možnosť… No, nie je to úžasné ? Možnosť, ktorú musíš využiť, či sa ti to páči alebo nie.

Keď si ale postavíš veľký rodinný dom namiesto turistického bufetu, ktorý si uviedol do svojho podnikateľského zámeru, keď si postavíš na mestskom pozemku v krásnom mestskom parku v Košiciach obrovskú stavbu, ktorá sa má tváriť, že NEobsahuje byty a pritom obsahuje IBA byty, keď si postavíš (takmer) stredoveký zámok s vežičkami, s 3-metrovým kamenným múrom, lúkou a veľkým bazénom na pozemku, ktorý ti nepatrí, tak ti je to chvíľu ľúto, že sa o tom dozvedel šíry svet, ale našťastie máš všade dobrých, spoľahlivých a inak zaviazaných kamarátov, ktorí pomôžu dať všetko „do laty“. Veď ľudia čoskoro zabudnú a tvoje papiere budú čochvíľu v poriadku.

*

Keď v práci nebudeš robiť to, čo sa od teba očakáva, čiže pracovať, ak porušíš pravidlá, ktoré ti určil zamestnávateľ, ak urobíš nejakú chybu, ak prídeš do práce v podnapilom stave alebo budeš popíjať počas pracovnej doby, od zníženia platu na niekoľko mesiacov až po výpoveď ťa môže postihnúť všetko. Samozrejme za tónov obohratej platne, že na tvoje pracovné miesto stoja zástupy ochotných a poslušnejších „otrokov“.

Keď poslanec CHATuje v parlamente, číta noviny, alebo jednoducho do roboty nepríde, nič sa mu nestane. Plat, necelých 4000 eur, mu ide pravidelne pekne na účet. Čo ho bude trápiť, že ho sníma televízia a všetci vidia, že akurát lajkuje statusy na Fejsbuku, alebo drieme… on je pán Poslanec. Prešľapy voči morálke sú normálka. Môžu sa ožierať, šoférovať pod vplyvom všetkého možného, šťať z terasy, útočiť na nepohodlných novinárov a vulgárne nadávať … všetko je OK. Majú imunitu. A ak sa ten ich „prešľap“ nedá úplne odpratať, tak ho radšej odpratajú kamaráti za europoslanca alebo veľvyslanca, kde má pán exPoslanec totálny veget a rozprávkový príjem, že drží hubu dobrovoľne a naveky.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Čudný svet, v ktorom s poctivosťou nedôjdeš nikam, v ktorom sa cení a odmeňuje kreativita ako spôsob vykľučkovať z průseru a klamstvo je pracovný nástroj na vydláždenie cesty do Parlamentu. A ak si už v ňom tak je dôležité sa v ňom zabetónovať na dlho, resp. „naveky“…

Čudný svet, v ktorom vôňu kníh nahradila vôňa prehriateho počítača a rozhovory v obývačke, v kaviarni, na lavičke v parku nahradili virtuálne miestnosti, kde nikto nikoho nepozná a každý sa pritom tvári, že vie viac, ako ostatní. Doba, keď obyčajný úsmev, objatie, pochvala sú nahradené klávesovými skratkami.

Za 22 rokov sa mi vo vrecku nazbieralo zopar kľúčov navyše, ale štrngám nimi akurát tak vo výťahu, keď ich vyťahujem z kabelky a teším sa domov.

c:\OFF

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

O NÁS

09.12.2017

Koľká už v poradí slza vypadnutá z oka maľuje na líci cestu do neznáma? Ja na nej som sama aj v dave na ulici. A čakám na zázrak či na znamenie. Na ceste do neznáma byť radšej vo dvojici. viac »

Živá voda v otrávenej mysli

31.10.2015

Každá kvapka vody, ktorá raz dávno doletela na našu Zem sa odtiaľto nedostala. Vďaka kolobehu vody sa preč nikdy nedostane. V horšom prípade pre ľudstvo to ešte nejakú chvíľu potrvá, kým viac »

Vyplakaná

26.06.2015

Nebudeš tú báseň čítať pohľad tvoj je málo ružový ťažko toto vysvetliť mužovi. Nedotkneš sa môjho líca dlaň tvoja v diaľ odplávala cítim sa byť slabá, malá. Nepovieš mi sladké viac »

Putin

Nemci našli Putinov preukaz Stasi

11.12.2018 10:53

Putin v NDR v 80. rokoch pôsobil ako agent sovietskej tajnej služby KGB.

Peniaze, mince, euro

Priemysel v októbri medziročne vzrástol o 1,2 percenta

11.12.2018 09:56

Priemyselná produkcia v októbri 2018 medziročne vzrástla o 1,2 %. Rast v priemyselnej výrobe dosiahol 3,6 %.

babiš

Babiš zostáva v zozname agentov ŠtB

11.12.2018 09:35

Český premiér neuspel so sťažnosťou na Slovenskú republiku.

CDU, Angela Merkelová, Annegret Krampová-Karrenbauerová

Analytik: Nová šéfka CDU musí na miesto Merkelovej dorásť

11.12.2018 09:00

Aké rozdelenie moci čaká Nemecko po piatkovom hlasovaní CDU, keď predsedníčku stoličku po Angele Merkelovej prebrala Annegret Krampová-Karrenbauerová?

laluna

Na svet sa občas treba pozrieť očami človeka, ktorý práve spadol z Mesiaca.(S.Radič)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 108988x
Priemerná čítanosť článkov: 1580x

Autor blogu